Data Revolution Power BI Power BI Report Server

Working on Power BI Report Server in SQL Server (Data Revolution 2021 Web Seminerleri)

2021-04-10 Ufuk Çağlayan

Data Revolution - 2021 Web Semineri serisi 13 Ocak - 1 Nisan arasında her Çarşamba saat 21:00'da canlı olarak gerçekleşiyor.

3 Şubat 2021 tarihinde düzenlenen "Working on Power BI Report Server in SQL Server" isimli canlı yayını kaçıran arkadaşlarımız youtube üzerinden kaydına ulaşabilir.

Sıradaki etkinliklere kayıt olmak için:
https://www.devcosci.com.tr/Egitim/PlanlananEtkinlikler

Video İçeriği:

Power BI Report Server hizmeti SQL Server Enterprise Edition (SA) ile birlikte kullanılabilen yerel bir rapor yayınlama portalidir. Power BI Report Server portali üzerinde Power BI raporlarını, yeni nesil SSRS raporlarını, Mobile Report (eski adıyla Datazen) raporlarını ve Excel dosyalarını yayınlayabilirsiniz. Portal üzerinde auto refresh, subscription, alert, caching gibi bir çok mekanizma sayesinde buluta çıkmak istemeyen veya çıkmasının önünde engel olarak bir takım regülasyonlar bulunan firmalar bu yöntemle birlikte kapsamlı şirket içi (onprem) rapor yayınlama portaline sahip olabilmektedir. Bu oturumda Power BI lisansları ve Power BI Report Server kullanımına odaklanacağız. Bu etkinlik "Data Revolution" Web Seminerleri serisinin bir parçasıdır.